5 rzeczy, które decydują o cenie werandy
37, Warszawa, Polska

Szukasz na rynku werandy i zastanawiasz się, dlaczego ich ceny tak bardzo się różnią? Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na cenę werandy. Na przykład, jakiego materiału użyto, jak wygląda montaż oraz jakie dodatki można tam zastosować. Poniżej przedstawimy Ci 5 ważnych czynników.

1. Koszty montażu
Jeśli chodzi o cenę werandy, istotnym czynnikiem jest montaż. Śmiało można powiedzieć, że złożenie werandy zajmuje od jednego do kilku dni roboczych – w zależności od jej wielkości. Werandy nie da się złożyć w pojedynkę, potrzeba do tego co najmniej dwóch pracowników. Im również trzeba zapłacić, co co znajduje odzwierciedlenie w cenie końcowej. Oczywiście odczujesz znaczną różnicę, jeśli montażem zajmiesz się samodzielnie albo pomocą kogoś zręcznego spośród członków rodziny lub z kręgu znajomych.

2. Wybór materiału
Werandę można wykonać z drewna, aluminium, stali lub tworzywa sztucznego. Drewno i plastik są na ogół tańsze niż stal i aluminium. Ale nie zawsze tak jest, ponieważ koszt zależy również od tego, czy ma to być standardowy model czy też wykonany na zamówienie. Ale dla wygody przyjmijmy, że drewno jest tańsze. Materiał ten wymaga jednak więcej konserwacji, dlatego w późniejszym okresie koszty te mogą wzrosnąć. Tworzywo sztuczne jest materiałem tańszym niż metal, ale generalnie tracisz w kwestii bezpieczeństwa. Z drugiej strony aluminium jest dużo bardziej wytrzymałe i wygląda bardziej nowocześnie. A zatem najpierw dobrze się przyjrzyj, jaki rodzaj materiału najbardziej Ci odpowiada, a potem porównaj ceny.

3. Panele dachowe
Jednym z czynników, który ma olbrzymi wpływ na cenę, jest rodzaj zadaszenia. To również kwestia gustu: czy zdecydujesz się na poliwęglan, szkło, a może na dachu werandy wolisz dachówki? Szkło jest zazwyczaj materiałem najdroższym, a poliwęglan zdecydowanie najtańszym. Szkło wygląda ładniej niż poliwęglan i jest trwalsze, ale wybierając mleczny poliwęglan, zyskujesz lepszą ochronę przed ostrym słońcem.

4. Rodzaj działalności
Chcąc kupić werandę, warto sprawdzić, jacy dostawcy są na rynku. Istnieją firmy dyskontowe oferujące towary znacznie poniżej ceny u niektórych sprzedawców werand. Wadą jest jednak to, że mają oni w ofercie znaczenie mniej możliwości wyboru. Natomiast sieci, w których jest olbrzymi wybór, zazwyczaj mają też wyższe ceny. Wszak muszą robić więcej różnych zakupów, co oznacza, że ​​potrzebują odpowiedniego stosowania magazynu. Często współpracują również z dostawcami będącymi pośrednikami, przez co koszty te również trzeba przerzucić na klienta. Zależy to również od ich sposobu dystrybucji oraz stosowanej strategii marketingowej. Konsumenci często myślą: jeśli muszę dużo zapłacić, to prawdopodobnie dostanę dobry produkt. Firma, która przedstawia się jako firma wysokiej jakości, może odpowiadać temu wymaganiu.

5. Akcesoria
Weranda może okazać się dość droga, jeśli wziąć pod uwagę dodatki. Chcesz mieć na przykład szklane drzwi przesuwne, automatyczne osłony przeciwsłoneczne, wbudowane oświetlenie LED, grzejnik lub ściankę boczną z poliwęglanu? Wszystkie te elementy znacznie podnoszą cenę, ale sporo też otrzymujesz w zamian. Przykładowo dzięki szklanym drzwiom przesuwnym możesz cieszyć się pobytem na werandzie nawet przy złej pogodzie, zwłaszcza jeśli zaopatrzysz się również w grzejnik. 

Liczba odwiedzin: 3
 
Komentarze

Na razie nie ma żadnych komentarzy.
Dodaj komentarz aby rozpocząć dyskusję!

Blog
Blogi są aktualizowane co 5 minut